O firmie

Informacje o firmie.

Zakład powstał na początku lat 80tych jako autoserwis gwarancyjny i pogwarancyjny produkowanych ówcześnie FIAT 126pI (inwalidzki) przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Był to ówcześnie jedyny tego typu zakład w kraju. Po krótkim okresie działalności uzyskaliśmy również autoryzację na naprawy gwarancyjne drugiego na polskim rynku samochodu dla osób niepełnosprawnych jakim był Trabant 600 i 601 hycomat.

Coraz więcej osób niepełnosprawnych do swoich potrzeb nabywało trochę większe samochody osiągane na krajowym rynku Skoda; FIAT 125 i nawet Polonezy. Wymagało to od nas przekonstruowania odpowiednich osprzętów inwalidzkich do takich samochodów. Jednak aby być w zgodzie z prawem drogowym każdy przystosowany przez nas samochód był dopuszczany do ruchu drogowego przez Rzeczoznawcę Techniki Samochodowej. Te procedury pochłaniały często więcej czasu niż montaż osprzętów inwalidzkich w tych samochodach więc poczyniliśmy starania o uzyskanie odpowiednich uprawnień do samodzielnego dopuszczania do ruchu drogowego samochodów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Takie uprawnienia uzyskaliśmy w 1987roku jako jedyni w kraju (do dnia dzisiejszego) w tej branży.

Kolejne lata działalności nakreślały nowe potrzeby konstrukcji lub ich adaptacji różnych osprzętów umożliwiających kierowanie a później i przewóz inwalidów w nowo produkowanych samochodach. Wprowadziliśmy do swojego asortymentu:

ręczne sterowanie hamulcem zasadniczym i gazem z manetką suwakową,
nożne sterowanie biegami,
obrotowo-wysuwny fotel kierowcy lub pasażera,
w tych oprzyrządowaniach posiadamy unikakalne jedyne w kraju własne konstrukcje.

W zakresie montażu sprzęgieł automatycznych współpracujemy ponad ćwierć wieku z producentem tych sprzęgieł CEBRON Warszawa.

Niedawno podjęliśmy współpracę z czeskim producentem szerokiego asortymentu pomocniczego dla osób niepełnosprawnych, bardzo poszerzając ofertę na rynku krajowym o asortyment dotychczas nie znany i nie stosowany lub finansowo nieosiągalny dla większości naszych klientów.

Wybrane nowości przedstawiamy w galerii.

Naszymi atutami w działalności są:

  • Wydawanie na przystosowane dla osób niepełnosprawnych samochody zaświadczeń eliminujących obowiązkową kontrolę w Stacji Kontroli Pojazdów lub Rzeczoznawcy Techniki samochodowej.
  • Bezpłatny i bezterminowy serwis, wg. wydanych warunków gwarancji.
  • Darmowy nocleg w hotelu dla osoby niepełnosprawnej na czas adaptacji auta.
  • Ergonomia i praktyczność konstrukcji montowanych osprzętów inwalidzkich (jedynych na krajowym rynku)
  • Długotrwała żywotność stosowanych urządzeń i relatywnie niska cena usług.
  • Niezawodność – stosując się do naszych zaleceń eksploatacyjnych i bezpłatnych planowanych przeglądów oraz napraw
  • Wyłączna ścisła specjalizacja działalności- przystosowywania samochodów dla osób niepełnosprawnych-jest to gwarancją wysokiej jakości.